Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:
21 grudnia 2021

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szermierce. Szable skrzyżowali zawodnicy z całej Polski

fot. UG Nowa Wieś Wielka

fot. UG Nowa Wieś Wielka

11 grudnia 2021 r. w Brzozie (gmina Nowa Wieś Wielka) odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w# szabli dziewcząt i chłopców. Do szermierczej stolicy# powiatu bydgoskiego zjechali się zawodnicy z klubów szermierczych z całej Polski w kat. wiekowych dzieci, młodzika oraz juniora młodszego.

Sportowcy UKS Szabla Brzoza mogli skrzyżować klingi z niemal setką zawodników z Konina, Wołomina, Warszawy, Poznania, Olsztyna, Łodzi, Sosnowca, Katowic a nawet dalekiego Lublina. Emocjom i dobrej sportowej rywalizacji, w duchu fair play, nie było końca. Jak na tradycję Turnieju Mikołajkowego przystało, zawodników odwiedził Św. Mikołaj z elfami, aby obdarować uczestników słodyczami.

Obok dobrej zabawy toczyła się rywalizacja sportowa. O jak najlepsze wyniki dla naszego klubu walczyło 17 zawodników. Dobry doping oraz walki na swoim "terenie" przyniosły świetne wyniki:
w kategorii juniora młodszego:
1. miejsce - Mikołaj Przybylski
5. miejsce - Julia Gwoździńska
6. miejsce - Mikołaj Fiedorowicz

w kategorii dzieci:
2. miejsce - Róża Czerebiej
3. miejsce - Nela Kukawka
6. miejsce - Karol Lewandowski
8. miejsce - Sebastian Janowiak

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników!

W imieniu Zarządu UKS Szabla Brzoza składamy serdeczne podziękowania dla: Starosty Bydgoskiego Pana Wojciecha Porzycha, Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka, Wójta Gminy Białe Błota Pana Dariusza Fundatora, Sołtysa oraz Przewodniczącego Rady Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Waldemara Owczarzaka, a także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy Pana Andrzeja Kubiaka oraz Pana Romualda Góraczyka. Dzięki Państwa wsparciu, uczestnicy naszego Turnieju otrzymują cenne nagrody w postaci sprzętu szermierczego. Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie Panu Aleksandrowi Królikowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia zawodów. VIII Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców został również wsparty ze środków Urzędu Marszałkowskiego Woj. Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwa Sportu.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza"/UG Nowa Wieś Wielka

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)