Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
26 kwietnia 2024

Terenowe zajęcia dydaktyczne. Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie

fot. Jacek Zawiślak/Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo

fot. Jacek Zawiślak/Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo

Uczniowie klas pierwszych (I Ta i I Tb), o specjalnościach technik rolnik i technik #weterynarii uczestniczyli w dniu 23 IV 2024 w terenowych zajęciach dydaktycznych, które miały miejsce na fermie hodowlanej państwa Latos w Stronnie i w oborze hodowlanej państwa Maćkowiak w Serocku.

Uczniów oprowadzał po obu fermach doradca żywieniowy tych obór pan Łukasz Zamojdzin. Spotkanie rozpoczęło się w Stronnie, gdzie po zaznajomieniu się z metodami żywieniowymi stosowanymi w hodowli krów i obejrzeniu hali udojowej nastąpiła przerwa na słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Karolinę Latos. Następnie uczniowie pojechali do Serocka, gdzie również zwiedzili fermę, a także mogli zobaczyć pozyskiwanie mleka za pomocą automatycznego robota udojowego.

Wykorzystanie tej aparatury całkowicie zmienia rolę dojarza. Zadaniem człowieka staje się monitorowanie całego procesu doju i kontrolowanie czy przebiega on poprawnie. Tą drogą pragnę serdecznie podziękować państwu Latos i Maćkowiak za możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych w Ich oborach hodowlanych, a także panu Łukaszowi Zamojdzin za bardzo interesujące i fachowe oprowadzanie naszych uczniów po odwiedzanych gospodarstwach.

Materiał: Jacek Zawiślak/Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)