Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
05 lipca 2024

Zmiany w ustawie o świadczenie 40 zł - Ukraina. Od 1 lipca 2024

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Szanowni mieszkańcy, informujemy że w związku ze zmianą od 1 lipca 2024 w #ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy o wygaszeniu art. 13 w sprawie wypłaty świadczenia pieniężnego za zakwaterowanie i wyżywienie - Wojewoda Kujawsko - Pomorski wydał Decyzję w sprawie zaprzestania wykonywania tych zadań przez Gminę.

W związku z powyższym informujemy, że z dniem 30.06.2024 r. nie przysługuje już świadczenie 40zł za obywateli Ukrainy przebywających w Państwa domach.

Dane do kontaktu z Zespołem kryzysowym ws. cudzoziemców:

Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
ul. Konarskiego 1-3
85-066 Bydgoszcz
www.cudzoziemiec.bydgoszcz.pl
Infolinia 52 349 74 61
Zespół koordynujący UKR tel. 52 587-27-77

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)