Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
23 maja 2024

III Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. „Pieśni Maryjne”

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

W dniu 20.05.2024 r. w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się III Międzyszkolny# Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 24 uczestników z pięciu szkół z terenu Gminy Dobrcz. Były to następujące placówki: SP Dobrcz, SP Wudzyn, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne i ZS Borówno.

Przegląd poświęcony był pieśniom maryjnym śpiewanym w okresie nabożeństw majowych. Odbył się on pod patronatem Wójta Gminy Dobrcz – Pana Rafała Modlisza oraz ks. Grzegorza Bileckiego - proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dobrczu, a także ks. Macieja Andrzejewskiego z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.
Celem owego wydarzenia był rozwój talentów wokalnych i artystycznych u dzieci i młodzieży.

Skierowanie zainteresowań uczniów w tych kierunkach na pewno będzie wsparciem w działaniach promujących zachowania prozdrowotne i wesprze walkę z uzależnieniami różnego typu np. od Internetu czy różnego rodzaju używek.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania Wójta Gminy Dobrcz – Rafała Modlisza, Dyrekcji ZS w Borównie – Pana Dyrektora Jerzego Skarbińskiego, księdza proboszcza Grzegorza Bileckiego, księdza Macieja Andrzejewskiego oraz uczestników przez pana Łukasza Bucholca – organizatora przeglądu. Następnie młodzi twórcy, według losowego wyboru, rozpoczęli prezentację przygotowanych przez siebie utworów maryjnych.

Uczestnicy przeglądu zaprezentowali się znakomicie podczas swoich wystąpień. Publiczność z podziwem i zainteresowaniem wsłuchiwała się w owe utwory i kibicowała swoim koleżankom i kolegom. W połowie spotkania wszyscy uczestnicy posilili się przygotowanym poczęstunkiem.

Niesamowite wrażenie wywarły przede wszystkim utwory, takie jak: Bogurodzica, Ave Maria Gratia Plena, wiązanka piosenek maryjnych, Czarna Madonna, Jest na świecie miłość.

Po zakończeniu przesłuchań nagrodzono wszystkich uczestników dyplomami i upominkami, ponieważ przegląd nie miał charakteru konkursowego. Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani na rok 2024. Naszym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, opiekunowie zaśpiewali wspólnie pieśń maryjną, pt. Maryjo śliczna Pani. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w III edycji Międzyszkolnego Przeglądu Twórczości Wokalnej, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego spotkania.

Organizator i koordynator: mgr Łukasz Bucholc – nauczyciel religii.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)