Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
24 kwietnia 2023

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap okręgowy za nami

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie# odbył się etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje okręgowe były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

Wspólnym celem turnieju i ogólnopolskiej akcji jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy przy wsparciu Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, ponownie stanęli na wysokości zadania.

Do młodszej grupy zakwalifikowały się dwie drużyny: Szkoła Podstawowa w Gródku oraz Szkoła Podstawowa numer 2 z Koronowa. W starszej grupie wiekowej rywalizowali uczniowie Szkół Podstawowych ze Złotnik Kujawskich, Gródka, Szubina oraz Koronowa – Szkoły Podstawowe numer 1 i 2. Najpierw była część teoretyczna, podczas której rozwiązywano test wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zachowania się na skrzyżowaniach. Potem przyszła kolej na rozwiązanie zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy wykazywali się także umiejętnościami praktycznymi w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód.

W młodszej kategorii wiekowej na dwóch pierwszych miejscach, rywalizujące ze sobą, obydwie zgłoszone drużyny przeszły do dalszego etapu wojewódzkiego. W kategorii starszej pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Miejsce drugie, również premiowane awansem do etapu wojewódzkiego, zdobyła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody, których fundatorami byli: Polski Związek Motorowy Bydgoszcz, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Mercedes Sobiesław Zasada Brzoza, Urząd Miasta Koronowo, Komisariat Policji w Koronowie, LKS Wyczół Gościeradz, natomiast słodki poczęstunek oraz przepyszną i pożywną grochówkę ufundowali Zakład Karny w Koronowie i Gminna Spółdzielnia Koronowo.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na szczeblach wojewódzkich.

Materiał: asp. Sandra Mindak / Komisariat Policji w Koronowie

Oceń artykuł: 25 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)