Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
04 lipca 2023

Program "Aktywna tablica”. Dotację otrzyma sześć szkół z powiatu

Wiadomo już, jakie szkoły otrzymają wsparcie w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica". Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy opublikowało listę placówek z terenu województwa, którym przyznano dotację.

W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2020-2024 – „Aktywna tablica” w województwie kujawsko-pomorskim przyznano łączną kwotę 2 mln 797 tys. 347,92 zł dla 107 szkół. Środki z programu Aktywna tablica mogą być przeznaczone na zakup monitorów interaktywnych czy monitorów dotykowych.

Wśród szkół, do których trafią dotacje nie zabrakło tych z terenu powiatu bydgoskiego. Środki otrzyma sześć placówek: trzy z gminy Sicienko oraz dwie z gmin Dobrcz i jedna z gminy Koronowo, Sadki i Nakło. Poniżej przedstawiamy listę szkół z terenu naszego powiatu oraz kwoty przyznanych dotacji.


Gmina Sicienko
Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie 35 tys. zł
Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Samsiecznie 35 tys. zł
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku 35 000,00 zł

Gmina Dobrcz
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu - 35 tys. zł
Szkoła Podstawowa im. Ligi Kobiet polskich w Kozielcu - 18 tys. 960 zł

Gmina Koronowo
Szkoła Podstawowa w Sitowcu - 35 tys. zł

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)