Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2024

Zmiana w odbiorze bioodpadów. Inne kolory

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Urząd Gminy w Dobrczu zawiadamia o tym że w ramach opłaty za gospodarowanie# odpadami komunalnymi, gospodarstwom domowym (posesjom) które nie mają zadeklarowanych kompostowników (nie korzystają ze zwolnienia w części opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym), od miesiąca czerwca 2024r. sukcesywnie dostarczane będą pojemniki przeznaczone wyłącznie na bioodpady.

Zmiana sposobu odbioru bioodpadów z dotychczasowego (worki w kolorze brązowym) na nowy (pojemniki w kolorze brązowym).

Pojemniki na bioodpady będą w kolorze brązowym. Do posesji dostarczony zostanie jeden pojemnik na bioodpady. Jeżeli w trakcie korzystania okaże się on niewystarczający, gwarantujemy możliwość wymiany na większy lub dostarczenie kolejnego, po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 52 364 80 19 lub drogą poczty elektronicznej na adres dobrcz@dobrcz.pl

Pojemniki przeznaczone są na wszystkie odpady zielone takie jak np. kwiaty cięte i doniczkowe, skórki i resztki po owocach oraz warzywach, skorupki po jajkach, skoszoną trawę, chwasty, liście, korę drzew, drobne gałązki, wióry z gałęziarek. Do pojemników nie wolno wrzucać resztek posiłków szczególnie jeśli są wśród nich resztki ryb, mięs, kości czy sosu. Nie wolno też wrzucać popiołu, płynnych odpadów kuchennych, odpadów higienicznych, odchodów zwierząt, a także żwirków dla zwierząt - nawet tych oznaczonych jako biodegradowalne.

Bioodpady do pojemników należy wrzucać luzem, bez jakichkolwiek opakowań.

Bioodpady to surowce do produkcji nawozu organicznego. Nowy system pojemnikowy ma wyeliminować zanieczyszczenie kompostu folią z dotychczas użytkowanych worków.

Pojemniki na bioodpady będą opróżniane według obowiązującego harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na rok 2024r.

Nowe worki (na wymianę) nie będą już dostarczane. Jeżeli w dniu wywozu obok pojemnika na bioodpady będą wystawione worki w kolorze brązowym z bioodpadami, to zostaną one zabrane.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)