Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
22 maja 2024

Drzwi Otwarte w Komendzie Policji. Spora frekfencja

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Blisko 100 uczniów z bydgoskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów #wzięło udział w drzwiach otwartych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Młodzież miała okazję zapoznać się z charakterystyką funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Techniki Kryminalistycznej, Wydziału Sztabu Policji, Ogniwa Wodnego oraz Wydziału Kryminalnego i Referatu Wywiadowczego. Nie zabrakło również pokazów umiejętności policyjnych psów służbowych.

Wczoraj (21.05.2024), na placu głównym terenu Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyły się drzwi otwarte dedykowane studentom i uczniom klas średnich, którzy niedługo decydować będą o wyborze kariery zawodowej.

Policjanci przygotowali dla uczestników stoiska, przy których mogli bliżej poznać służbę funkcjonariuszy różnych wydziałów bydgoskiej komendy miejskiej. Ponadto na placu zagościło Mobilne Centrum Monitoringu, często wykorzystywane przy różnego rodzaju akcjach policyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Nie zabrakło również przedstawiciela kadr, który wyjaśnił zasady rekrutacji do służby w policji oraz odpowiedział na wszelkie pytania związane z doborem, jak również z samymi zarobkami funkcjonariuszy.

Mundurowi przedstawili specyfikę swojej codziennej służby, a przybyli goście mogli porozmawiać z każdym z nich. Na koniec przewodnicy psów służbowych zaprezentowali pokaz, podczas którego przedstawiono umiejętności ich czworonożnych przyjaciół.

Mamy nadzieję, że wczorajszy dzień zachęci przyszłych kandydatów do wstąpienia w nasze szeregi.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 11 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)