Działania "Prędkość". Drogi powiatu bydgoskiego

fot. KMP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci dołączyli do ogólnopolskich działań „Prędkość”. Funkcjonariusze główną#uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg.
Podczas piątkowych (07.06.2024) działań, policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego, wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.
Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Wszystko po to, aby ograniczyć zdarzenia spowodowane niedostosowaniem się do obowiązujących przepisów.
Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na:
- stan trzeźwości kierujących,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
- stan techniczny pojazdów,
- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.
W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 232 pojazdów, ujawnili 149 kierujących jadących z nadmierną prędkością.
Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.
Materiał: KMP Bydgoszcz
Galeria






Czytaj również
- Hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści. Spotkanie z uczniami w szkole
- Niecodzienna wizyta w przedszkolu. Policjanci opowiedzieli o zawodzie
- Kolejne osoby za kratkami. Policja zatrzymała 54 poszukiwanych
- Uderzył osobówką w drzewo. 51-latek jechał zbyt szybko
- Kierowca uwięziony w aucie. Zderzenie ciężarówki i osobówki
Dodaj komentarz
Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto
(czytaj więcej)Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)Szkolenie sapera. Pola minowe oraz wysadzenie

W dniach 3-7 marca br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowało ostatni etap szkolenia ukierunkowany dla nowych instruktorów w grupie inżynieryjno-saperskiej. W kursie udział wzięło kilkunastu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej, którzy po jego zakończeniu powrócą do macierzystych jednostek gdzie będą odpowiadać za wyszkolenie kolejnych saperów.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!